úterý 25. června 2013

Chci vidět (1)

Ahoj!! Přidávám úplně nový článek do úplně nového blogu :). Doufám že se to tu časem vylepší a bude se vám tu líbit ;).

O co vlastně v tomhle článku půjde??

Zde každý týden, spíše 14 dní zveřejním článek o tom na jaké filmy bych se ráda podívala. Budou to 3-5 filmů.
Jdeme na to!!

1. Nádherné bytosti


Obsah: Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: „V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“ Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého „cizáka“ se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?


Názor na film: Na tento film se chci podívat už od té doby co vyšel, ale nikdy nebyl čas. Na film bych se už ráda podívala, ale čekám až se přečtu knihu. Knihu bych měla mít přečtenou do konce Července. Myslím si, že se mi film tolik líbit nebude, protože to něco na způsob čarodějnic, ale nechci předbíhat. Více povím v recenzi.+ TRAILER


2. Hunger Games

Obsah: V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Názor na film: Tak na tenhle film se neskutečně těším, i když není tak dobře hodnocená jako kniha. Což je podle mě docela škoda, ale u filmů to tak bývá. Jinak herci super :). Jsou tam, které já mám ráda např. Josh Hutcherson (na plákatu vpravo) - Cesta do středu Země, Cesta na tajuplný ostrov 2 a Liam Hemsworth (na plákatu vlevo) - Poslední píseň. Film by měl mít tři díly. Druhý díl v kinech od 21.11. 2013!!


+TRAILER


3. Rozum a cit

Obsah: Anglie počátku 19. století; krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. paní Dashwoodová se svými třemi dcerami - Elinor, Marianne a Margaret - se po manželově smrti musí vystěhovat právě z takového útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného, starosti se dvěma dcerami na vdávání jí však zůstanou. Naštěstí najde v rozumné Elinor zalíbení bohatý a laskavý Edward Ferras, zatímco o vznětlivou Marianne projeví zájem ušlechtilý plukovník Brandon. Elinor však zjistí, že Edward je tajně zasnouben s jinou a Marianne před uzavřeným nápadníkem popřeje sluchu raději romantickému dvoření povětrného Willoughbyho. Vypadá to, že zlomená srdce už nikdo nenapraví - kdyby ovšem nešlo o ironickou komedii s dvojitým šťastným koncem.
Názor na film: Film je starší než předešlé filmy (1995), ale po shlédnutí filmu Pýchy a předsudku, jsem se rozhodla podívat se i tento film. Dokonce týdne bych na něj měla kouknout. Myslím si, že to bude o trošku slabší než Pýcha a předsudek.

+ TRAILER


Toť vše :))


Žádné komentáře:

Okomentovat